korzystanie

Problem polega na tym iż po wzięciu prysznica w łazience na dole lub podczas prania w łazience na górze strasznie śmierdzi z kanalizacji. Smród jest w całym domu i jest bardzo nieprzyjemny.  Działa dobrze bo jest w niej wentylator a poza ty jak się wyjdzie z pod prysznica to czuć jak powietrze wwiewa z pod drzwi w stronę kratki.
Poza tym widać to też podczas kąpieli jak para leci do kratki, Myslisz ze taka klapka jest hermetyczna? A jak nie korzystasz z prysznica, to nie śmierdzi? Zrób tak, jak sugeruje , zacznij od uszczelnienia kratki (tymczasowo).
Zrób szkic instalacji i wrzuć tutaj. Co jest podłączone do kanalizacji (brodzik, wanna, umywalka, WC), w jakiej kolejności?
Brodzik głęboki? Może taki z przelewem?
Jak lejesz wodę w brodziku, ale nie kąpiesz się to też śmierdzi? Jeśli nie, to może brodzik ugina się lekko, powodując, że w płaskim syfonie pojawia się otwarta przestrzeń.
Przeciez to prosty test. Zakleic calosc tasma.
Skoro woda jest w syfonie, to wentylacja jest dosyc logiczna droga ktora zapaszek sie dostaje.
Jak nadal bedzie smierdziec, zakleic syfon, postawic na nim garnek cokolwiek.
Dowiesz sie ktora z dwoch dróg zapach sie dostaje.

Skoro zapach wydobywa z syfonu, to w syfonie nie ma wody.
Skoro w nim wody nie ma, to cos ta wode stamtad zabiera.
Skoro woda wz syfonu jest wyssana, tzn, ze tworzy sie w rurze kanalizacyjnej podcisnienie, czyli ta wentylacja ponad dach nie dziala zbyt dobrze.
Jak jest zakonczona ta rura 110 na dachu inspekcja kanalizacji ? Jakis kapturek, daszek, napowietrzacz? Jest toto dostatecznie drozne?

Druga opcja, to jednak wentylacja grawitacyjna , ktora zasysa smrody z odpowietrznika kanalizacji. Zatkaj na prbe kratke wentylacyjna w lazience 

Wentylacja kanalizacji zrobiona jest rurą fi100 i zakończona Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję
Z tego co udało mi się stwierdzić to nieprzyjemny zapach wydostaje się w łazience na dole z syfonu w brodziku a w łazience na górze z syfonu w wanie. 


Jeśli chodzi o kanalizację to mam przydomową oczyszczalnie na końcu której zamontowany jest kominek wentylacyjny.